Itálie, dovolená v Itálii, Jižní Itálie

Jižní Itálie > Výlety

Výlety

Výlety v severní části Kalábrie nabízí česky mluvící asistent Polycastrum Viaggi (oblast Cedrové Riviéry, táhnoucí se od Praia a Mare až do Santa Maria del Cedro).

VÝLETY NABÍZENÉ V SEVERNÍ ČÁSTI KALÁBRIE
LODNÍ VÝLET
Cena za osobu: € 15, děti 3-12 let € 12. Děti do 3 let zdarma.

Při tomto lodním výletu můžete obdivovat nejkrásnější část rozmanitého pobřeží Riviera dei Cedri. Trasa vede podél pobřeží a okolo ostrova Dino, proslulého svými okouzlujícími jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Azurová a Lví jeskyně s nádherně azurově zbarvenou hladinou moře, ve které se odráží stále modré nebe. V jeskyních se můžete i vykoupat a dále pak pokračovat podél pobřeží až do romantické zátoky Arcomagno (Velký oblouk), kde je ukryta 100 m dlouhá oblázková pláž, ze které pramení pitná voda. Také zde vám sympatický kapitán nabídne koupání. Celý výlet, při kterém budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce, trvá cca 2 až 3 hodiny.

MARATEA
Cena za osobu: € 15, děti 3-12 let € 13. Děti do 3 let zdarma.

Blízké antické městečko rozprostírající se v regionu Basilicata, proslulé vysokou sochou Krista, replikou Krista z brazilského Rio de Janeira. Socha se nachází na hoře San Biagio, odkud spatříte nádherné panorama celého zálivu Policastro. Dále s průvodcem navštívíte baziliku sv. Biagia, starobylé historické centrum města Maratea a také kouzelný přístav pod městem. Půldenní výlet, s česky mluvícím průvodcem.

DIAMANTE
Cena za osobu: € 12, děti 3-12 let € 8. Děti do 3 let zdarma.

Návštěva malebného turistického městečka s proslulými novodobými malbami na stěnách starých domů, které se k sobě tísní v úzkých uličkách historického města. Na freskách se podílelo více než 80 italských i zahraničních malířů. V Diamante je také malý rybářský přístav a krásná promenáda. Půldenní výlet, s česky mluvícím průvodcem.

TAORMINA+ETNA
Cena za osobu: € 45 děti 3-12 let € 35. Děti do 3 let zdarma.

Celodenní výlet, včetně trajektu přes Messinskou úžinu, do jednoho z nejpřitažlivějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Taormina svým návštěvníkům nabízí k prohlídce nespočetné množství kouzelných a malebných zákoutí, kostely, baziliky, paláce, náměstíčka, obchůdky, ale především řecké divadlo přestavěné Římany ve 2. st. n. l. (platí se vstupné) anebo nádherný palác Corvaia. Celkovou atmosféru dotváří zastávka na sopce Etně, která se vypíná nedaleko Taorminy.
Česky mluvící doprovod.

LIPARSKÉ OSTROVY
Cena za osobu: € 61, děti 3-15 let € 35. Děti do 3 let zdarma. Možnost dopravy zdarma z místa vašeho ubytování až do přístavu a zpět.

V měsíci červenci a srpnu se z blízkého přístavu v Cetraru pořádají celodenní výlety lodí na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli najdete koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku. V ostatních obdobích je možno využít lodní dopravu z přístavu Vibo Marina nebo Milazzo.

RAFTING NA ŘECE LAO
Cena za osobu: € 25, děti 5-12 let € 20.

Zveme vás do Národního parku Pollino na jedinečný zážitek, který se nezapomíná: rafting na řece Lao.
Nenechte si ujít toto lákavé dobrodružství a vydejte se s námi na místa, na která se suchou nohou nedostanete, to vše zcela bezpečně pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. Veškeré potřebné a kvalitní vybavení je zdarma.

POMPEJE + VESUV
Cena za osobu: € 32. Děti do 3 let zdarma.
Celodenní výlet, do jednoho ze tří starořímských měst v Neapolské zátoce, které bylo roku 79 n. l. letopočtu zničeno výbuchem blízké sopky Vesuv. Vulkanický popel, který města zasypal, dokonale zakonzervoval budovy a předměty a umožnil nám tak poznat vzhled starořímského města střední velikosti a život jeho obyvatel.
VÝLETY ORGANIZOVANÉ Z JÓNSKÉHO POBŘEŽÍ
Le Castella – Aragonský hrad
odpolední výlet cena 33 € cena nezahrnuje vstupy

Aragonsky hrad - Castello Aragonese patří mezi nejvzácnější historické monumenty Itálie. V centru městečka je mnoho obchůdků s typickými kalábrijskými výrobky. Místo patří mezi nejživější města jónského pobřeží.

Tropea a Capo Vaticano
celodenní výlet cena 35 € cena nezahrnuje vstupy
Výlet do „perly Kalábrie“ proslulé svými bílými plážemi, azurovým mořem a historickými památkami. V plánu výletu je návštěva normanské katedrály, odkud je nádherný výhled na celé pobřeží, prohlídka centra městečka, kde najdete mnoho obchodů, kaváren, koupání. V Capo Vaticano můžete obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží a úchvatné vyhlídky až na Sicilíi a ostrov Stromboli.
Liparské ostrovy
celodenní výlet cena € 66 děti do 12 let € 35

Celodenní výlet lodí z Vibo Marina na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku.

Scilla, Reggio Calabria
celodenní výlet cena € 40 cena nezahrnuje vstupy
Návštěva městečka Scilla, které je opředeno legendami, návštěva hradu odkud je výhled na Messinskou úžinu, V Reggio Calabria, největší město Kalábrie, je do programu výletu zařazena prohlídka národního muzea, kde kromě antických památek jsou vystaveny nejznámější bronzové sochy Bronzi di Riace, které přečkaly svou dobu jen proto, že byly potopeny ve vraku lodě, kde byly objeveny až v roce 1972. Promenáda v Reggio Calabria s výhledem na Sicílii a Etnu patří mezi nejkrásnější v Itálii.
Sicílie, Taormina
celodenní výlet cena € 45 děti do 12 let € 40 cena nezahrnuje vstupy
Trasa vede po pobřeží k městu Villa San Giovanni, odkud pokračuje trajektem do Messiny na Sicílii.  V prohlídce Taorminy je mimo jiného zahrnuta prohlídka řeckého divadla, které je druhým největším na světě.
VÝLETY ORGANIZOVANÉ Z OBLASTI GIOIOSA MAREA / PORTOROSA
SIRACUSA
Celodenní výlet, cena € 50, děti 4-12 let € 40, cena nezahrnuje vstupy
Návštěva parku Neapolis s prohlídkou řeckého divadla, Dionisova ucha, řeckého amfiteátra, chrámu Apollo a historické části Sirakús – ostrova Ortiggia s krásnou katedrálou a fontánou Aretusa. Možnost oběda.
AGRIGENTO
Celodenní výlet, cena € 50, děti 4-12 let € 40, cena nezahrnuje vstupy
Návštěva slavných řeckých chrámů pod městem Agrigento v údolí Valle dei Templi. Prohlídka chrámů Castore e Polluce, Giove Olimpico, Giunone, Concordia, Ercole a archeologického muzea. Možnost oběda.
TAORMINA ETNA
Celodenní výlet, cena € 45, děti 4-12 let 30 % sleva, cena nezahrnuje vstupy
Prohlídka vyhaslých kráterů Silvestri u vesničky Nicolosi ve výšce 1800 m. Možnost oběda. Po obědě návštěva Taorminy - jednoho z nejpřitažlivějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Taormina svým návštěvníkům nabízí k prohlídce nespočetné množství kouzelných a malebných zákoutí, kostely, baziliky, paláce, náměstíčka, obchůdky, ale především řecké divadlo přestavěné Římany ve 2. st. n. l. (platí se vstupné) anebo nádherný palác Corvaia. Celkovou atmosféru dotváří nezapomenutelný pohled na sopku Etnu.
OKRUŽNÍ PLAVBA LODÍ NA OSTROV LIPARI A VULCANO
Celodenní výlet, cena € 35, děti 4-12 let € 28, cena nezahrnuje vstupy a turistický poplatek na ostrově Lipari € 1
Lodní výlet na ostrov Lipari a Vulcano. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu, kde bude přibližně 3hodinová pauza, doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Možnost oběda.
PALERMO MONREALE
Celodenní výlet, cena € 40, děti 4-12 let € 32, cena nezahrnuje vstupy
Návštěva historické části města Palerma s prohlídkou Palatýnské kaple, situované v Normanském paláci, katedrály, Martoránského kostelu a Pretorského náměstí. Možnost oběda. Po obědě návštěva Arcibiskupského města Monreale s nádhernou katedrálou a Benediktským klášterem.
TINDARI
Půldenní výlet, cena € 20, děti 4-12 let € 15, cena nezahrnuje vstupy
Návštěva archeologické oblasti, nacházející se u městečka Tindari, nejmladší řecké kolonie na Sicílii, založené v r. 396 př. n. l. Prohlídka poutního kostela Černé Madony, ke kterému se váží zajímavé legendy, a odkud je okouzlující výhled.
CEFALU
Celodenní výlet, cena € 30, děti 4-12 let € 20, cena nezahrnuje vstupy
Návštěva okouzlujícího typického středověkého města na severním pobřeží  Sicílie. Prohlídka historického centra a normanské katedrály. Možnost oběda.
VÝLETY ORGANIZOVANÉ Z TROPEY A CAPO VATICANO
Locri, Gerace, Stilo
celodenní výlet cena € 30, děti do 12 let € 15 cena nezahrnuje vstupy
Prohlídka slavných řeckých vykopávek v Locri z 8. st. před Kristem. Poté návštěva jednoho z nejkrásnějších středověkých městeček Gerace na kopci. Prohlídka městečka s úzkými uličkami, katedrály, kostela sv.Františka z r. 1252 a normanského hradu. Odpoledne zastávka ve městečku Stilo, které se proslavilo krásným bizantským kostelem z 9. st., svého druhu nejstarším v Kalábrii.
Pizzo, Tropea a Capo Vaticano
celodenní výlet cena 26 € cena nezahrnuje vstupy
Výlet do „perly Kalábrie“ proslulé svými bílými plážemi, azurovým mořem a historickými památkami. V plánu výletu je návštěva normanské katedrály, odkud je nádherný výhled na celé pobřeží, prohlídka centra městečka, kde najdete mnoho obchodů, kaváren, koupání. V Capo Vaticano můžete obdivovat jedno z nejkrásnějších pobřeží a úchvatné vyhlídky až na Sicilíi a ostrov Stromboli. Odpoledne prohlídka aragonského hradu a přestávka pro vychutnání nejlepší italské zmrzliny Tartufo di Pizzo v typických kavárnách na krásném náměstí.
Liparské ostrovy
celodenní výlet cena € 45 děti do 4-15 let 25 €
Celodenní výlet lodí z Vibo Marina na tři krásné a různorodé ostrovy vulkanického původu – Lipari, Vulcano a Stromboli. Na každém ostrově je na prohlídku či koupání 2 až 4hodinová zastávka. Na Lipari je možné zhlédnout krásné historické centrum a muzeum nebo se projít po promenádě lemované obchůdky nabízejícími výborné místní víno, likéry (např. Marsala), kapary a různé druhy koření. Na Vulcanu doporučujeme koupel v léčivém sirném jezírku a prohlídku polovyhaslých vulkánů. Na Stromboli koupání v naprosto čistém moři s úplně černou pláží s nezapomenutelným pohledem na stále činnou sopku.
Scilla, Reggio Calabria
celodenní výlet cena € 26 děti do 12 let € 13 cena nezahrnuje vstupy
Návštěva městečka Scilla, které je opředeno legendami, návštěva hradu odkud je výhled na Messinskou úžinu, V Reggio Calabria, největší město Kalábrie, je do programu výletu zařazena prohlídka národního muzea, kde kromě antických památek jsou vystaveny nejznámější bronzové sochy Bronzi di Riace, které přečkaly svou dobu jen proto, že byly potopeny ve vraku lodě, kde byly objeveny až v roce 1972. Promenáda v Reggio Calabria s výhledem na Sicílii a Etnu patří mezi nejkrásnější v Itálii.
Sicílie, Taormina
celodenní výlet cena € 42 děti do 12 let € 21 cena nezahrnuje vstupy
Trasa vede po pobřeží k městu Villa San Giovanni, odkud pokračuje trajektem do Messiny na Sicílii.  V prohlídce Taorminy je mimo jiného zahrnuta prohlídka řeckého divadla, které je druhým největším na světě.
VÝLETY ORGANOZOVANÉ Z OBLASTI TAORMINA A GIARDINI NAXOS
Liparske ostrovy – Lipary a Vulcano
Min. 15 účastníků – cena za osobu Euro 60,00 v českém jazyce děti 2 – 11 let : sleva 50 % Cena nezahrnuje: vstupy a oběd

Odjezdy: Villaggio Alcantara 6.40 – hotely  v Giardini Naxos oblast  RECANATI  6.50 – hotely v Giardini Naxos 7.00 –  lanovka Taormina Mazzarò 7.15 – Letojanni od hotelu delle Palme 7.25

Odjezd do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku Pevnosti s archeologickým areálem nebo procházku malebným městečkem. Odjezd lodí do přístavu Porto Levante na ostrově Vulkano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Odjezd z Vulkana a obeplutí ostrova. Návrat do přístavu v Milazzu a autobusem do hotelu, příjezd  přibližně v 19.30.

Etna
Min. 15 účastníků – cena za osobu Euro 30,00 Děti 2 – 10 let : ZDARMA Děti 10 – 14 let : sleva 50 % Cena nezahrnuje oběd a vstupy

Odjezdy: Villaggio Alcantara 7.45 – hotely   v Giardini Naxos oblast   RECANATI   7.50 – hotely v Giardini Naxos 8.00 – lanovka Taormina Mazzarò 8.15 – Letojanni od hotelu delle Palme 8.25
 
Odjezd přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě ( výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v n. v. 1923 m.), kde uvidíte zajímavou  krajinu s krátery a oblast lávových polí. Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu* lanovkou do nadmořské výšky 2504m n.m. nebo jeepem do 2900m n. m. (*není zahrnutý v ceně výletu : Euro 27,00 lanovka – kompletní s jeepem Euro 51,00 ; doporučeno: teplejší oblečení) Během zpáteční cesty po jižním úbočí sopky, krátká zastávka nad městečkem Nicolosi, ochutnávka medu a místních specialit. Návrat do hotelu přibližně v 15.00.

Syrakusy - město s bohatou historií
Min. 15 účastníku – cena za osobu Euro 40,00 v českém jazyce Děti 2 – 11 let : sleva 50 % Cena nezahrnuje: oběd a vstupy Cena nezahrnuje: vstup do archeologickeho arealu Euro 8,00 – do 18 let a od 65 let zdarma , je nutne mit s sebou osobni doklad.

Odjezdy: Villaggio Alcantara 7.45 – hotely  v Giardini Naxos oblast   RECANATI  7.50 – hotely v Giardini Naxos 8.00 – lanovka Taormina Mazzarò 8.15 – Letojanni od hotelu delle Palme 8.25
 
Odjezd do Syrakus, které náležely k nejvýznamnějším a nejkrásnějším řeckým městům 5. – 3. století před n.l.. Prohlídka čtvrti Neapolis, kde se rozprostírá Archeologický park : Teatro Romano, oltář Hierona II., do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho. Volný čas na procházku historickým centrem ostrova Ortigia s překrásnou katedrálou a Aretusinym pramenem. Návrat do hotelu přibližně v 16.30.

Soutěska Alcantara a Castiglione di Sicilia
Min. 15 ucastniku – cena za osobu Euro 30,00 v ceskem jazyce – vcetne vstupu do soutesky Deti 2 – 11 let : sleva 50 %
Odjezd do Soutesky Alcantara. Gole (soutěska) dell Alcantara byla vyhloubena vodou stejnojmenné říčky do bazaltových vrstev, vytvořených před dávnými časy ztuhlou lávou, vyvrženou malou sopkou severně od Etny. Prohlidka soutesky po pesi stezce ktera se nachazi nad souteskou, s nadhernymi vyhledy z panoramickych teras. Volny cas na osvezeni v chladne ricce Alcantara, ktera souteskou proteka. Pokracovani smerem do vnitrozemi – prohlidka maleho mestecka Castiglione di Sicilia. Behem zpatecni cesty zastavka a ochutnavka mandlovych kolacku. Navrat do hotelu priblizne v 18.00.
Palermo – Monreale – Cefalù
Min. 15 ucastniku – cena za osobu Euro 60,00 (cena nezahrnuje oběd a vstupy) Děti 2 – 11 let: sleva 50 %
Odjezdy: Villaggio Alcantara 5.40 – hotely  v Giardini Naxos oblast   RECANATI  5.45 –hotely v Giardini Naxos 5.50 – lanovka Taormina Mazzarò 6.05 – Letojanni od hotelu delle Palme 6.15
 
Odjezd přes vnitrozemí Sicilie do Palerma. Prohlídka Monreale, baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13.st., dále návštěva Palerma - hlavního města Sicílie –  s překrásným Palazzo Reale a Capella Pallatina, katedrálou a náměstím Piazza Quatro Canti. Volný čas na oběd. Pokračování podél severního pobřeží Sicilie do středověkého města Cefalù, zastávka a prohlídka normanske katedrály z 12.st.. Navrat do hotelu přibližně v 19.00.

Ceny a program výletů se mohou změnit.